Poniżej podajemy 5 podstawowych ale znaczących błędów popełnianych przy parzeniu kawy:

 

1.Przechowywanie kawy w lodówce

Przechowywanie kawy w lodówce lub zamrażarce nie sprawi, że zachowa ona swoją świeżość. Wręcz przeciwnie – prażone ziarna kawy mają porowatą powierzchnię co powoduje wchłanianie przez nią wilgoci i wszystkich zapachów z lodówki. Aby jak najlepiej przechować kawę należy umieścić ją w szczelnym naczyniu i trzymać ją w pokojowej temperaturze.

 

2.Kupowanie kawy mielonej

Gotowa kawa mielona to duże ułatwienie, niestety kawa bardzo szybko traci swoją świeżość zaraz po zmieleniu. Aby zachować jakość kawy należy zmielić ją tuż przed jej zaparzeniem.

 

3.Używanie wrzącej wody do zaparzenia kawy

Zalewanie kawy wrzącą wodą powoduje, że kawa jest bardziej gorzka w smaku. Idealna temperatura wody do jej zaparzenia to około 200°F (93°C). Prosta sztuczka aby to osiągnąć to po zagotowaniu wody poczekać 45 sekund.

 

4.Wsypywanie za mało lub za dużo kawy na filiżankę

Idealną dozą są 2 łyżeczki mielonej kawy na każde 6 oz (177 ml) wody.

 

5.Dobieranie niewłaściwej wielkości mielenia ziaren

Każda metoda zaparzania kawy wymaga innej grubości mielenia ziaren. Drobno zmielone ziarna używa się do espresso i aeropress. Średniej grubości używamy do dripów, a grubo zmielone ziarna do french press.

 

I to już wszystko. Życzymy smacznej, aromatycznej kawy.


Zapraszamy wszystkich do zakupów i sprawdzenia naszego sklepu i naszej wyjątkowej kawy: http://www.livinggoodcoffee.net/super-kawa-sklep-online/

Jeśli chcesz otrzymywać informację na temat nowości, promocji i konkursów możesz zostawić swoje dane tutaj: http://www.superkawa.com/contact/