Dobrą kawę poznamy po niepowtarzalnym aromacie a jej rodzaj określimy po smaku.

Jeśli nie jesteś do końca pewien, jak rozpoznać dobrą kawę pomoże Ci w tym opisany poniżej profil smaku. Określa on moc, kwaskowatość, gorycz i równowagę kawy. Na jej smak składa się parę czynników:

 

— Moc (ang. body) – to wrażenie gęstości kawy, jej bogactwo i doznanie, jakie powstaje, kiedy napój jest już na końcu języka. Należy pamiętać, że body to nie gęstość, jaką znamy, to bardziej doznanie smaku. Jeśli nie jesteś w stanie określić mocy smakowo, dodaj do kawy odrobinę mleka. Jeśli smak kawy nie zanika, to ma ona dużą moc. Pamiętaj, jeśli pijesz kawę z mlekiem, szukaj tej z body na wysokim poziomie. Natomiast jeśli pijasz wyłącznie espresso, to możesz wybrać kawę o nieco mniejszej mocy – stanowi ona walor smakowy.

 

— Kwaskowatość (ang. acidity) – to wrażenie smakowe podobne do lekkiego posmaku soku z cytryny. Jest wyczuwalne na bokach języka i bardzo pożądane w kawach gatunku arabika, za to w robustach praktycznie nie występuje. Jest przeciwieństwem do goryczy i kwaśności. Stanowi bardzo ważny element w tworzeniu mieszanek.

 

— Gorycz (ang. bitterness) – można ją wyczuć w tylnej części języka. Jest podobna do posmaku skórki grejpfruta lub gorzkiej czekolady. Może powstać w procesie długiego palenia nazywanego włoskim. W przeciwieństwie do kwaskowatości gorycz jest domeną ziaren z gatunku robusta.

 

— Równowaga (ang. balance) – to całościowe wrażenie wywierane jednocześnie przez zapach, moc, gorycz i kwaskowatość. Można powiedzieć, że równowaga to smak, doznanie, jakie charakteryzuje brak wybijającego się składnika kawy.

 

Mając powyższe wytyczne na uwadze godna polecenia jest tu wysokiej jakości kawa Superb Antioxidant Coffee firmy Living Good Coffee.  Jest ona polecana ze względów smakowych jak i zdrowotnych. Przez to że jest wypalana nowoczesną, w pełni ekologiczną metodą, kawa ta jest bardzo aromatyczna o głębokim smaku przy zachowaniu pełnej jakości typowej dla naturalnej, organicznej kawy. To pozwala na pozbycie się smaku goryczki i zachowaniu maksymalnej ilości antyoksydantów i wartości odżywczych kawy.

 

Życzymy wszystkim kawoszom smacznej, dobrej kawy.

 

 

Zapraszamy wszystkich do zakupów i sprawdzenia naszego sklepu i naszej wyjątkowej kawy: http://www.livinggoodcoffee.net/super-kawa-sklep-online/

Jeśli chcesz otrzymywać informację na temat nowości, promocji i konkursów możesz zostawić swoje dane tutaj: http://www.superkawa.com/contact/