Zaczynasz dzień od kubka kawy? Sprawdź, jakie korzyści z tego płyną.

 

Filiżanka kawy to dla wielu najlepszy sposób na rozpoczęcie poranka. Budzi nas swoim smakiem i aromatem; przygotowuje na trudy całego dnia. Jak się okazuje, nie tylko stawia na nogi ale też jest dobra dla zdrowia.

 

Badania naukowe obalają kawowe mity.

Kawa do tej pory nie cieszyła się dobrą renomą jeśli chodzi o jej wpływ na zdrowie. Międzynarodowe badania sugerują jednak coś zupełnie innego. Okazuje się, że kawa może m.in. zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka, korzystnie wpływać na stres i poprawić naszą pamięć.

 

Skutki codziennego picia tego pobudzającego napoju:

 

1.Organizm przyswoi dużą dawkę antyoksydantów.

W kawie znajduje się wiele składników odżywczych: witaminy B2, B5, B1, B3, kwas foliowy, magnez i potas. W rzeczy samej, dla przeciętnego człowieka odżywiające się w typowo zachodnim stylu, głównym źródłem antyoksydantów jest właśnie kawa, wyprzedzająca pod tym względem owoce i warzywa razem wzięte. Procent każdej z powyższych witamin w filiżance kawy waha się między 1 a 11%, co może nie brzmi zbyt imponująco, ale teraz pomnóż to przez liczbę wypijanych dziennie kaw.

 

2. Mózg utrzyma się w dobrym stanie, nawet w starszym wieku.

Badania opublikowane w naukowym czasopiśmie Scientific Reports ukazują, jak przez lata nagromadzony w mózgu hormon stresu może negatywnie wpłynąć na naszą pamięć. Naukowcy z francuskiego laboratorium sprawdzili to na przykładzie starzejących się szczurów. U starszych zwierząt, którym podano kofeinę, pamięć i poziom stresu zostały znormalizowane. Eksperyment ten został wykorzystany w dalszych badaniach dotyczących na przykład choroby Alzheimera i Parkinsona gdzie potwierdzono, że picie kawy obniża ryzyko obu tych chorób, zapobiegając rozwojowi demencji.

 

3. Pomoże w walce z nowotworem.

Naukowcy z japońskiego Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego w latach 1990- 2012, wśród grupy 106 324 osób (50 438 mężczyzn i 55 886 kobiet) śledzili spożycie kawy i porównywali je do rozwijających się objawów guza mózgu. Tu wykryto związek pomiędzy piciem kawy a rozwojem choroby. Ryzyko wystąpienia raka mózgu było w tej grupie badanych znacznie mniejsze.

 

4. Wzmocni odporność na cukrzycę typu 2.

Około 300 milionów osób na całym świecie jest chora na cukrzycę typu 2. Jeśli pijesz kawę masz jednak powód do radości. Badania pokazują, że częste picie kawy obniża ryzyko cukrzycy o 23-67%.

 

5. Zmniejszy się ryzyko marskości wątroby.

Częste picie kawy znacząco redukuje (nawet do 84%) ryzyko marskości wątroby. Im większa codzienna dawka kofeiny, tym mniejsze ryzyko choroby.

 

6. Mózg i metabolizm dostają energetycznego “kopa”.

To, że kawa jest stymulantem jest oczywiste, zresztą to właśnie z tego powodu większość z nas ją pije. Kofeina pobudza funkcjonowanie mózgu poprzez blokowanie neuroprzekaźnika zwanego Adenozyną. Dzięki temu po wypiciu kawy czujemy się ożywieni a zmęczenie zostaje stłumione.

 

7. Polepszy się Twój nastrój.

Wpływ kawy na samopoczucie jest kolejnym powodem jej popularności. Badania Uniwersytety Harvarda z 2011 roku pokazują, że “osoby pijące najwięcej kawy mają o 20% niższe ryzyko popadnięcia w depresję.” Z kolei, ” u osób pijących 4 lub więcej filiżanek kawy dziennie, prawdopodobieństwo popełnienia samobójstwa obniża się o 53%.”

 

8. Dłużej będziesz cieszyć się życiem.

Brzmi zbyt dobrze żeby było prawdziwe, ale dowodzą tego badania przeprowadzone w 2012 przez The New England Journal of Medicine – jednego z najbardziej uznawanych czasopism medycznych na świecie. Badanie stylu życia 402,260 osób pomiędzy 50 a 71 rokiem życia pokazało, że osoby pijące kawę statystycznie żyją o 12 – 13 lat dłużej.

 

A zatem parząc kawę przyczyniasz się do poprawy swojego stanu zdrowia.

Ci, którzy zaczynają dzień parującą filiżanką kawy, mogą odetchnąć z ulgą.

 

 

Witaj w świecie wyśmienitej, zdrowej kawy.

Zapraszamy wszystkich do zakupów i sprawdzenia naszego sklepu i naszej wyjątkowej kawy: http://www.livinggoodcoffee.net/super-kawa-sklep-online/

Jeśli chcesz otrzymywać informacje na temat nowości, promocji i konkursów możesz zostawić swoje dane tutaj: http://www.superkawa.com/contact/