Kawa jest uważana za jeden z najbardziej kojących rodzajów napojów. Jest bardzo popularna wśród osób w każdym wieku, szczególnie dla tych, którzy potrzebują zastrzyk energii. Kawa jest również jednym z najczęściej wytwarzanym produktem w wielu różnych krajach na całym świecie. Obecnie kawa jest dostępna w wielu różnych odmianach, z różnicami w zakresie jakości, smaku i aromatu. Jednak te cechy nie są jedynymi, które odróżniają je od siebie; jest też cena, którą trzeba zapłacić,aby móc się nimi delektować.

Jeśli jesteś kawoszem, to byłoby dobrze coś wiedzieć o najdroższych rodzajach kawy na świecie. Jeśli myślałeś, że Twoja obecna marka kawy jest już droga, to zobacz poniżej na ceny dobrych kaw zaczynających się od $24 za funt. Oto lista 10 najdroższych kawy na świecie.

10. Coffee Yauco Selecto AA (Puerto Rico) – $24/lb.

coffee-yauco

Uprawiana w YAUCO obszar  Puerto Rico. Coffee Yauco Selecto AA jest wyśmienitą kawą wartą  $24 za funt. Jej łagodny i wyśmienity smak, to  jest coś, co przyciągnęło miłośników kawy z całego świata, a zwłaszcza tych, którzy mają pieniądze. Jej popularność rozrosła się tak, że piją ją ludzie,nie tylko ci, którzy mieszkają w Puerto Rico.

9. Starbucks Rwanda Blue Bourbon (Gatare/Karengera, Rwanda) – $24/lb.

rwandablueribbon

Starbucks Ruanda Niebieski Bourbon to w zasadzie rodzaj ziarna kawy, które można znaleźć w Gatare i Karengara, Rwanda. Starbucks sprowadził ją do USA, gdy firma odwiedziła myjnie kawy w Rwandzie w roku 2004. Obecnie znajdziecie rolników kawy uprawiających Niebieski Bourbon jako jeden z ich głównych ziemiopłodów. Ta kawa nie jest jeszcze tak droga, jak inne rodzaje kawy w tym wykazie.

8. Hawaiian Kona Coffee (Hawaii) – $34/lb.

kona

Hawaiin Kona Cofee jest nazwą handlową dla kawy,które są uprawiane na Mauna Loa i zboczach Hualalai, w szczególności położonych w dzielnicach południowych i północnych na Hawajach. Tylko kawy, które pochodzą z tych okręgów mogą być określane jako “Kona”. Hawajska Kona Coffee słynie z łagodnego smaku, który można spróbować już za $34 za funt.

7. Los Planes (Citala, El Salvador) – $40/lb.

pts

Los Planes to rodzaj kawy uprawianej w Citala, Salwador. W 2006 podczas Cup of Excellence, otrzymała drugie miejsce, zaraz po kawie El Injerto $50 za funt. Za $40 za funt, to jest dość drogo, ale nadal jest to zdecydowanie coś, co może zmienić postrzeganie tego, jak kawa powinna być wyprodukowana.

6. Blue Mountain (Wallenford Estate, Jamaica) – $49/lb.

jamajca

Blue Mountain Coffee, nazwa zdradza nam skąd ona pochodzi czyli z jamajskich Gór Błękitnych. Najlepsza kawa z tego rejonu świata charakteryzuje się brakiem goryczy i delikatnym smakiem. W ciągu ostatnich dziesięcioleci,renoma tej kawy urosła do tego stopnia, że stała się jedną z najbardziej rozchwytywanych, choć bardzo drogich kaw na świecie. Ponad 80 procent tej kawy jest eksportowane do Japonii. Jeśli możesz wydać 49 $ za funt, to możesz być pewny że będziesz zadowolony.

5. Fazenda Santa Ines (Minas Gerais, Brazil) – $50/lb.

beccor

W cenie około $50 za funt, Kawa Fazenda Santa Ines jest zdecydowanie jednym z najbardziej kosztownych produktów kawowych na całym świecie. Jest to produkt z Brazylii, szczególnie Minas Geraiz, gdzie jest uprawiana. Jej produkcja w gospodarstwie Fazenda Santa Ines jest imponująca, a kawa jest nadal uprawiana w tradycyjny sposób. Gdy zapytamy, jak ona smakuje, ludzie automatycznie odpowiadają, że przypomina smak owoców i karmelu.

4. El Injerto (Huehuetenango, Guatemala) – $50/lb.

el

Kawa El Injerto pochodzi z terytorium Huehuetenango, Gwatemala. W roku 2006 jak już wcześniej wspomnieliśmy kawa El Injerto zdobyła główną nagrodę na Cup of Excellence. kawy, Pomimo tylko czwartego miejsca na tej liście,kawa El Injerto wciąż utrzymuje wysoką cenę , skoro można ja kupić za minimum $50 za funt.

3. St. Helena Coffee Company’s Island (St. Helena) – $79/lb.

helena

Helena Island, która znajduje się około 1200 mil od wybrzeży Afryki, jest miejscem gdzie jest uprawiana kawa Helena . A Napoleona Bonaparte przyczynił się do wzrostu jej popularności .To on ją chwalił i posiał nasiona na St Helena Island. Jeśli możesz sobie pozwolić, aby wydać około $79 za funt dobrej kawy to Helena będzie trafnym wyborem .

2. Luwak Coffee (Indonesia) – $160/lb.

luwak

Luwak Coffee, powszechnie także zwana kawa civet , zaliczana jest do najdroższych kawy na świecie, ze względu na jej nietypowe środki produkcji. Ten szczególny rodzaj kawy jest wytwarzany z ziaren kawy, które zostały zjedzone wcześniej przez zwierzątko, którym jest Gambrinus. Przed paleniem, ziarna kawy musiały najpierw przejść przez układ pokarmowy tych zwierząt. Taki ma początek, produkcja kawy, która kosztuje $160 za funt i zdobyła ekstremalną popularność na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych, znajdą się kawiarnia, które sprzedaje civet kawę .

1. Hacienda La Esmeralda (Boquete, Panama) – $350/lb.

hacienda

Hacienda La Esmeralda- kawa,która jest uprawiana w szczególności w Boquete, Panama. Ludzie z całego świata piją tego typu kawę ze względu na jej niepowtarzalny smak. Kawa ta jest uprawiana w cieniu starych guawa drzew. Jeśli chcesz spróbować kawę Hacienda La Esmeralda,to przygotuj się zapłacić minimum $350 za funt.